Ginekolog k kozle

Formexplode

Kolposkop jest istotne narzędzie w roli ginekologa, a przed jego zakupem należy zrobić fachowy rekonesans. Przy tworzeniu wyboru urządzenia optycznego tego standardu, należy zwrócić uwagę na układ czynników, z których koszty bynajmniej nie są faktorem najważniejszym. Należy ale mieć, iż za mała cena kolposkopu może oznaczać złą jakość wykonania, co odkłada się pejoratywnie na jakości obrazu, niestabilności pantografu i braku oprogramowania zezwalającego na dokładną ocenę zgromadzonego materiału wizualnego.

Jakość obrazu powinna być ważne kryterium, ponieważ przy zakupie kolposkopu to odpowiednio parametry układu optycznego mają najpoważniejsze znaczenie. Warto zaciekawić się miejscem pracy soczewek z konkretnego rodzaju kolposkopu oraz przyjrzeć się, czy układ optyczny posiada kilka sposobów przybliżania, a też jako szeroki jest zakres ogniskowania, czyli ustawiania ostrości obrazu. Dokładność kolposkopu jest i niezwykle dużym elementem, dlatego ramię pantografu musi zapewniać swobodny, tylko również wprawny trend w każdej płaszczyźnie. Odpowiednio wyważone ramię pantografu i wykorzystanie adekwatnej klasy siłowników pneumatycznych to nowe istotne właściwości odpowiedniego sprzętu.

Jeśli należy o lampę kolposkopu, to stare żarówki broniły się już anachroniczne, lecz nadal istotna jest ogromna dużo światła i możliwość jego regulacji. Nowoczesne diody w technologii LED mają mniejsze wymagania energetyczne, co wydłuża żywotność lampy i usuwa niebezpieczeństwo nagrzania pola badania. Ostatnim ważnym aspektem przy nabywaniu kolposkopu jest natomiast ergonomia wyrobu, albowiem ze względu na specyfikę zawodu lekarza ginekologii, wszystkie funkcje omawianego urządzenia optycznego winnym być podawane jednorącz.